Главная страница

 

ДОМ
ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ

Информатика и программирование
Информационные технологии
Компьютерные сети
Информационная безопасность
Как заработать в сети Интернет
Информатика и программирование
Операційна система Windows
Текстовий редактор Word
Редактор електронних таблиць Excel
Мова програмування Pascal
Текстовый редактор Word

Теоретичний матеріал за темами:

1.              Форматування тексту

2.              Розмітка сторінки

3.              Робота з таблицями

4.              Вставка об'єктів

5.              Редактор формул

6.              Використання гіперпосилань у документах

 

Лабораторні роботи:

1. Лабораторна робота № 1

2. Лабораторна робота № 2

3. Лабораторна робота № 3

4. Лабораторна робота № 4

5. Лабораторна робота № 5

return_links(); ?>

Тема: "Використання гіперпосилань у документах"

 

         Гіперпосилання – це виділені області документа, що дозволяють переходити до іншому документу, що містить зв'язану інформацію. Найпростішим прикладом може служити енциклопедія, у якій у кожній статті зустрічаються посилання на інші статті.

         Гіперпосилання – це найбільше з раціональних способів організації великих текстів, у яких різним користувачам можуть бути цікаві різні частини.

         Приклад створення гіперпосилання:

1. Набрати наступні тексти, зберігаючи їх в окремих файлах. Імена файлів

відповідають назвам текстів.

Пряноароматичні овочі

         Такі овочі вирощуються в городі і використовуються для готування блюд, щоб додати їм аромат. Біологічна цінність таких овочів не настільки важлива, однак багато хто з них мають лікувальні властивості. До найбільш розповсюдженим видам пряноароматических овочів, що можна виростити в городі, відносяться кріп, аніс, меліса і т.д.

Кріп

         Кріп вирощують для одержання молодої зелені, що використовують як у свіжому, так і в консервованому виді. У кропі міститься вітамін С и ефірні олії. Він збуджує апетит, має сечогінні властивості і усуває обдимання живота.

Аніс

         Аніс використовується в медицині багато тисячоріч. Чи Семена ефірні олії анісу – складений компонент лік проти кашлю і застуди. У значного ступеня він уживається при виготовленні кондитерських виробів, печива, при консервуванні овочів і виробництві лікерів. Аналогічними властивостями володіє і фенхель, що легше вирощувати, а по своїх якостях він не уступає анісу.

Меліса

         Лимонний присмак і аромат меліси лікарської визначать сферу використання цієї рослини: там, де потрібно лимонна чи цедра лимонний сік. У листах меліси містяться ефірні олії і дубильні речовини. За допомогою меліси ароматизують оцет, майонез, м'ясні блюда, салати, супи і соуси. Лікувальні властивості в меліси аналогічні м'яті: меліса запобігає здуттю кишечнику, знижує тиск і знімає мігрень. Зі свіжих і сушених листочків готують чудовий освіжаючий чай.

М'ята

         Сушені листи м'яти перцевої використовують при готуванні самих різних блюд. Вона викликає апетит, усуває обдимання живота, роблячи тим самим доброчинний вплив на весь травний тракт, а також усуває шлункові болі. М'ята використовується у виді лікувального чаю (відварів) насамперед при захворюваннях печінки і жовчного міхура.

Фенхель

         Фенхель (кріп аптечний) – розповсюджена приправа. Крім використання в домашнім господарстві, він застосовується в харчовий промисловості при випічці печива і кондитерських виробів. Ефірні олії, що містять у фенхелі, благотворно діють на травний тракт.

 

2. Потрібно зв'язати ці тексти в гіпертекст. Для цього в першому тексті виділити слово "кріп". У меню Вставка вибрати команду Гіперпосилання. На екрані з'явиться вікно діалогу (мал.8.1), у якому потрібно заповнити тільки верхній рядок. Оскільки запам'ятати повне ім'я файлу досить важко, скористаємося кнопкою Огляд (у верхньому правому куті) і знайдемо назву файлу.

3. Клацнути по кнопці ОК, і слово "кріп" змінить колір і стане підкресленим.

4. Повторити ці дії для слів: аніс, меліса – з першого документа, а потім для назви овочів, що зустрічаються в інших документах. Назви кожного овочу зв'язуйте с назвою відповідного файлу.

5. Після того, як усі назви овочів виявляться виділеними кольором і підкресленням, установити курсор на кожній з них. Якщо курсор змінить свою форму і стане схожий на праву руку з витягнутим вказівним пальцем, виходить, усе зроблено правильно. Затримаєте курсор на слові "кріп", поруч з'явиться жовта табличка з повним ім'ям файлу, що зв'язаний з цим словом. При щиглику по цьому слову, на екрані з'явиться панель інструментів Web і завантажиться файл укроп.doc.

6. Поверніться до вихідного тексту, клацнувши по кнопці зі стрілкою . Слово "кріп" змінило колір. Це означає, що це посилання переглянули.

7. Виконаєте п.4-5 з іншими словами.

Видалення та зміна гіперпосилання

         Клацнути по гіперпосиланню правою кнопкою миші і вибрати в контекстному меню команду Гиперссылка, у сплывающем меню вибрати команду Изменить гиперссылку. На екрані з'явитися діалогове вікно Изменение гиперссылки.

         Для зміни натисніть кнопку Удалить ссылку.

         Для зміни в поле Связать с файлом/URL: уведіть нову адресу місця

призначення посилання. Потім натисніть ОК.

 

Copyright © Eugene, 2007
e-mail: webmaster@ITDom.info
Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru