Главная страница

 

ДОМ
ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ

Информатика и программирование
Информационные технологии
Компьютерные сети
Информационная безопасность
Как заработать в сети Интернет
Информатика и программирование
Операційна система Windows
Текстовий редактор Word
Редактор електронних таблиць Excel
Мова програмування Pascal
Редактор электронных таблиц Excel

Теоретичний матеріал за темами:

1.              Відносні й абсолютні посилання

2.              Змішані посилання. Форматування даних

3.              Дані у форматі дати і часу. Використання функцій у формулах

4.              Фільтрація даних

5.              Сортування даних. Підведення підсумків.  Зведені таблиці

6.              Консолідація даних

7. Використання майстра шаблонів

8. Підстановка і добір значень.  Захист, перевірка й приховування інформації

9. Побудова діаграм

 

Лабораторні роботи:

1.              Відносні й абсолютні посилання

2.              Змішані посилання. Форматування даних

3.              Дані у форматі дати і часу. Використання функцій у формулах

4.              Фільтрація даних

5.              Сортування даних. Підведення підсумків.  Зведені таблиці

6.              Консолідація даних

7. Використання майстра шаблонів

8. Підстановка і добір значень.  Захист, перевірка й приховування інформації

9. Побудова діаграм

return_links(); ?>

Короткі теоретичні відомості

На практиці часто виникає потреба виконати розрахунки для декількох варіантів наборів вхідних даних, що у Excel називають Сценаріями. Щоб спростити підстановку вхідних даних, що відповідають різним сценаріям, програма Excel містить у меню Сервис опцію Сценарии.

Рис. 16


При виборі цієї опції на екран виводиться вікно Диспетчера сценаріїв, загальний вигляд якого показано на рис. 16. За допомогою кнопки Добавить можна створити новий сценарій, вказавши у відповідних графах (рис. 17) його ім'я і список змінюваних комірок, а потім і самі значення комірок (рис. 18). Для підстановки цих значень у робочий аркуш, треба вибрати наявний у списку сценарій і натиснути кнопку Вывести.
У вікні Диспетчера сценаріїв є також кнопка для зміни, вилучення й об'єднання сценаріїв, а також кнопка виводу звіту. У звіті у формі структури або у формі зведеної таблиці показано, яких значень набувають обрані вами комірки результату, якщо вхідні дані мають значення, зазначені у сценаріях.

Рис. 17


Опція Добір параметра з меню Сервис дає можливість підібрати таке числове значення х в одній комірці, яке забезпечило б встановлення потрібного значення у в іншій комірці, залежній від даної. Щоб скористатися цією функцією, досить зазначити координату і бажане значення комірки у, а також координату комірки х, значення якої потрібно змінювати (рис. 19) під час підбору.
Захист робочих книг Excel від несанкціонованого використання або зміни здійснюється за допомогою паролів, що задаються під час запису файла на диск, точно так само, як це робиться з документами Word. Але іноді потрібно захистити не весь файл, а тільки його окремі елементи. Для цього в меню Серис використовується опція Защита, щомістить  такі опції:
Защитить лист... - дозволяє на вибір захистити аркуш від зміни його вмісту,  об'єктів і сценаріїв. Захист від зміни вмісту встановлюється для всіх комірок аркуша, крім тих, з котрих попередньо була знята ознака комірки що захищається на вкладці Защита у меню Формат / Комірки.

Рис. 18

Рис. 19


Защитить книгу... - дозволяє на вибір захистити структуру книги (заборона вилучати, додавати і переміщати робочі аркуші) і її вікна (заборона змінювати розміри і розташування вікон).
Приховування інформації звичайно здійснюється для того, щоб тимчасово прибрати з робочого аркуша необхідну для розрахунків, але небажану для виводу інформацію. Для приховування рядків (стовпців) необхідно виділити ці рядки (стовпці) і вибрати в меню Формат / Строки (Столбцы) / Спрятать. Щоб відновити прихований рядок (стовпець), потрібно виділити ті рядки (стовпці), між якими знаходяться приховані, і вибрати в меню Формат / Строки (Столбцы) / Отобразить.
Оскільки приховати можна тільки цілий рядок або стовпець, а не їхню частину, то для запобігання виводу на друк вмісту окремих комірок, можна порекомендувати, наприклад, задати для них колір символів, що збігає з кольором фону. При цьому вміст цих комірок як і раніше можна буде бачити на екрані в рядку формул.
Ще одним способом уникнути друку небажаної інформації є застосування опції Разметка страницы з меню Вид. Вибравши цю опцію, ви переводите екран у режим, що дозволяє встановлювати межі сторінок, що виводяться на принтер. Таким чином можна підібрати бажаний масштаб сторінки що друкується, а частину комірок взагалі залишити поза межами друкованої області. Після цього, слід повернутись до звичайного режиму відображення, вибравши в меню Вид опцію  Обычный.

Контрольні питання

    • Для чого використовуються сценарії?
    • Як створити і як підставити в таблицю значення, описані в сценарії?
    • Як створити звіт за результатами підстановки?
    • Для чого використовується підбір параметра, і як він здійснюється?
    • Як установлюється захист від зміни вмісту комірок?
    • Як зробити, щоб після установки захисту аркуша введення інформації в деякі комірки було дозволено?
    • Які можливості дає опція Защитить книгу?
    • Як передбачити перевірку на допустимість даних що вводяться?
    • Для чого і як виконується приховування інформації?
    • Як відновити відображення прихованих рядків і стовпців?
Copyright © Eugene, 2007
e-mail: webmaster@ITDom.info
Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru